• Firanki na markizecie

Markizeta to idealna tkanina dla osób ceniących swój czas, gdyż jej największą zaletą jest brak potrzeby prasowania. Uszytą z niej firankę wystarczy zawiesić na karniszu, kiedy jest jeszcze wilgotna, a pod wpływem własnej wagi wyprostuje się. Dodatkowo jest wyjątkowo trwała, a szeroki wybór wzorów pozwala na dobranie odpowiedniej do każdego wnętrza. Swoją strukturą przypomina siateczkę. W zależności od gęstości splotu mamy dostępne warianty o małych, średnich lub dużych oczkach, co bezpośrednio wpływa na przepuszczalność światła słonecznego przez ten materiał. Drobne oczka lekko ograniczają nasłonecznienie, a duże wpuszczą więcej słońca. Można w ten sposób regulować dopływ światła do pomieszczenia. Dlatego przy wyborze firanki warto uwzględnić również wystawę naszego okna względem stron świata i te gęste w splocie firanki stosować w południowej wystawie, a te o luźniejszym splocie - w północnej.

  • Filtrowanie produktów

Praktyczne firany z markizety

Jest lekka, elegancka i posiada charakterystyczny splot przypominający siatkę - brzmi jak idealna tkanina, która będzie stanowić wyjątkową ozdobę Twoich okien. Co ważne, jest materiałem, który się nie gniecie, a wieszany na wilgotno praktycznie nie wymaga prasowania. Obok tradycyjnych żakardów, taką właściwość posiada właśnie markizeta. Materiał ten już od dawna z chęcią stosowany jest jako podkład do szycia artystycznego, nanoszenia na niego różnorodnych haftów, aplikacji czy gipur. To dlatego nasi Klienci tak chętnie sięgają po dostępne u nas firanki na markizecie — stanowią one bowiem praktyczny wybór, dla każdego, kto ceni sobie piękno i funkcjonalność.

Wybierz swój ulubiony model firanki

Współcześnie istnieje szeroki wybór firanek wykonanych z tej wdzięcznej tkaniny. Według własnego gustu, możesz wybrać właściwy rodzaj markizety: haftowaną, gładką lub z aplikacją. Haftowane markizety są niezwykle eleganckie i bogato zdobione, znakomicie komponują się z lambrekinami. Wzornictwo nie lubi nudy i nie ma w nim stagnacji. Przez cały rok możesz znaleźć w naszym sklepie nowe wzory haftów. Jeżeli szukasz minimalistycznego rozwiązania, zainteresują Cię klasyczne, gładkie firanki z markizety. Będą prezentować się subtelnie i lekko jako jedyna ozdoba okienna. Aby wprowadzić więcej akcji możesz zestawić je z wzorzystymi i kolorowymi zasłonami. Ciekawą opcję stanowi firanka na markizecie z aplikacją, gdyż łączy w sobie cechy dwóch wcześniej wymienionych rodzajów. W naszym sklepie online znajdziesz firanki na markizecie w różnych wariantach — między innymi modele gładkie, wzorzyste, długie bądź krótkie. Oferujemy firanki wykończone  piękną aplikacją bądź tradycyjną ołowianką. Już teraz wybierz swój ulubiony model – postawisz na minimalizm czy bogate zdobienia?