• Zazdrostki

Zazdrostka to kompromis pomiędzy zachowaniem prywatności, a nieograniczaniem ilości światła wpadającego do wnętrza. Idealnie sprawdzi się w niskich oknach lub o północnej wystawie, gdzie nie chcemy przesłaniać całej jego powierzchni. Warto zwrócić uwagę na firanki żakardowe, które nie wymagają prasowania, przez co są niezwykle funkcjonalne. Wystarczy zawiesić je na mini karniszu, kiedy są jeszcze wilgotne, a wyprostują się pod wpływem własnego ciężaru. Wiele zazdrostek posiada też panelowy układ wzoru, który dzieli je na indywidualne segmenty, które po odcięciu, nie wymagają obrębiania i od razu stanowią gotową do zawieszenia firankę. Zazdrostki od zwykłych firanek odróżnia mała wysokość oraz specjalne oczka przystosowane do nawlekania na mini karnisz wieszany na haczykach przymocowanych do ramy okna. Dzięki temu zabiegowi bez przeszkód możemy uchylić i otworzyć okno na oścież, bez strachu o uszkodzenie firany.

  • Filtrowanie produktów

Firanki zazdrostki nie tylko do kuchni

W świecie wnętrzarskiej estetyki każdy detal ma znaczenie. Tyczy się to wielu pomieszczeń, takich jak kuchnia, salon czy sypialnia. Trudno orzec, gdzie dokładnie leży serce domu. Jest tam, gdzie jego domownicy. Jednak marginalne pomieszczenia, o których nie myślimy na co dzień również wymagają naszej uwagi, a przyozdobione, stają się częścią domu. Spiżarnia, klatka schodowa czy garaż, posiadają swoje przestrzenie do zagospodarowania artystycznego. Z powodzeniem w ich oknach możesz zawiesić zazdrostki. Te krótkie firanki o ozdobnym charakterze, zawieszone na małym karniszu montowanym bezpośrednio do ramy znakomicie sprawdzą się w nawet najmniejszej przestrzeni okiennej. Tego typu firanki polecane są bowiem do nietypowych zadań – okna bardzo wąskie, niskie czy po prostu małe są wyzwaniem właśnie dla nich. W naszej ofercie znajdziesz warianty o gęstym splocie, ograniczające widoczność z zewnątrz lub lekkie i prześwitujące, nie blokujące wpadających promieni słonecznych. Bardziej ozdobne i eleganckie lub proste i skromne.

Dlaczego warto wybrać zazdrostki z naszej oferty?

Znajdziesz u nas szeroki wybór stylów oraz wzorów. Do zaoferowania mamy między innymi zazdrostki w nowoczesnych formach, jak i te przywodzące na myśl babcine, ciepłe chatki. W naszym sklepie online znajdziesz także krótkie firanki w wariantach panelowych, które nie wymagają obszywania i są gotowe do powieszenia od razu. Kolejną zaletą naszych zazdrostek jest wygoda w użytkowaniu okien – firanki te montuje się bowiem bez żabek czy haczyków, wprost na drążku przymocowanym do ramy okna. Oznacza to, że bez przeszkód możesz otwierać okno na oścież i firanka nie stanie na Twojej drodze.