• Taśmy

  • Filtrowanie produktów

Piękne i głębokie fałdy uzyskuje się na zasłonach i firankach dzięki wszyciu na górnej ich krawędzi taśmy marszczącej. Tkaniny można marszczyć w drobne plisy, tradycyjne zakładki lub pełne fale. Proporcja marszczenia zawarta w nazwie taśmy wskazuje, ile tkaniny przypada na metr karnisza.  Mamy różne dostępne proporcje marszczenia 1:1,5 / 1:2 / 1:2,5 / 1:3, co oznacza, że na metr karnisza potrzebujemy kolejno 1,5m tkaniny, 2m, 2,5m lub nawet 3 metry tkaniny. Zawsze kupujemy tyle samo metrów taśmy co tkaniny. Po zszyciu tych dwóch produktów następuje marszczenie przy pomocy sznureczków regulacyjnych, które są w każdej taśmie, tak skraca się szerokość tkaniny i tworzą się falowania, w zależności od typu wybranej taśmy. Uzyskany nadmiar sznureczków związujemy w zgrabny motek i ukrywamy w górnej części zasłony lub firanki. Nie ma potrzeby obcinania sznureczków ani rozmarszczania tkaniny do prania.

Typy taśm
Taśma ołówek zapewni równe i symetryczne, drobne fałdy.

Taśma typu SMOK (Z3Z) zapewnia równomierne, naprzemienne marszczenie w duże, pełne fale.
Taśma podwójna zakładka (U2Z) marszczy tkaninę w dwie fałdy, pozostawiając po tym fragment prostego materiału, aż do kolejnej zakładki.
Taśma poczwórna zakładka (Z4Z)
marszczy tkaninę w cztery fałdy (brzuszki), pozostawiając po tym fragment prostego materiału, aż do kolejnej zakładki.

Rekomendujemy zastosowanie taśm transparentnych do firanek a białych do zasłon. Wąska biała taśma ołówek sprawdzi się również w przypadku firanek żakardowych z fabrycznym patentem u góry.