• Wielkanoc

Wiosna to idealny moment na odświeżenie naszego domu czy mieszkania. Natura budzi się do życia i czujemy przypływ nowej energii. Wszystko rozkwita, dlatego florystyczne motywy są tak chętnie wykorzystywane również we wzornictwie. Kwiaty pojawiają się na zasłonach, poduszkach i obrusach. Wnętrze ożywa, staje się bardziej radosne i kolorowe. W tym czasie przypada również okres wielkanocny, który przynosi baranki, zajączki i pisanki, które wdzięcznie prezentują się w wielu formach i wariacjach w postaci przeróżnych dodatków do naszego salonu.

  • Filtrowanie produktów

Wielkanoc to świąteczny czas bogaty pod względem swojej symboliki. Zwiastuje przejście zimy w wiosnę i odnosi się do naszego duchowego przebudzenia. Czy znasz ukryte znaczenie eksponowanych dodatków w Twoim domu?

W rodzinnym gronie chętnie przygotowujemy pisanki, które są symbolem początku, nowego życia i odrodzenia. Malowane były od wieków, a najstarsze z nich, te z wykopalisk archeologicznych, datuje się nawet na 4-5 tysięcy lat! Na okolicznych drzewach wypatrujemy kwitnących wierzbowych gałązek, potocznie nazwanych baziami lub kotkami, które są pierwszym zwiastunem wiosny. Często lądują w naszych wazonach, a mają przypominać o nieśmiertelności duszy i obietnicy życia po śmierci. Niegdyś wierzono w ich cudowną moc uzdrawiania i zjadano je, by ustrzec się przed bólem gardła. Z kolei baranek to symbol najważniejszy dla chrześijan, gdyż utożsamiany jest z Barankiem Bożym i zwycięstwem życia nad śmiercią, a tym samym triumf dobra nad złem. Dlatego na wielkanocnych stołach często główne miejsce zajmuje babka w kształcie baranka albo jego cukrowa figurka. W wielu domach gości w tym okresie wielkanocny zajączek, który przynosi dobrobyt i kojarzony jest z witalnością.

Wszystkie te symbole składają się na świąteczną oprawę tego wiosennego okresu. Budzimy się z zimowego letargu do nowego okresu naszego życia, pełni entuzjazmu i energii zabieramy się za wiosenne, przedświąteczne porządki. Warto w tym czasie odświeżyć również wystrój wnętrza, zadbać o atrakcyjne dodatki i zamienić coś starego na coś nowego.