• Firanki żakardowe

Firanki żakardowe są ponadczasową ozdobą okien w domowym zaciszu. Klienci są zgodni – to materiał, który nie wymaga prasowania i jest odporny na zgniecenia. Firanki żakardowe po praniu wiesza się na karniszu, gdy są jeszcze wilgotne. To wystarczy, by pod wpływem własnego ciężaru tkanina się rozprostowała. Sprawia to, że firanki żakardowe są wyjątkowo wdzięczne i wygodne w użytkowaniu. To ich największy atut. Kolejnym jest niezwykła trwałość ze względu na charakterystyczny splot żakardowy, który sprawia, że to firanka wysokiej jakości na lata.

  • Filtrowanie produktów

Zazdrostki lub firanki do podłogi, który wariant wybierzesz?
Firanki żakardowe od lat cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją trwałość i jakość wykonania. Widywaliśmy je w domach naszych babć, dziś inspirują nowoczesnych architektów i dekoratorów wnętrz. Są dostępne w kilku wariantach i długościach. Sprawdzą się w kuchni jako zazdrostki. Będą stanowić delikatną zasłonę, jednocześnie wpuszczając do pomieszczenia maksimum światła. W pokojach dzieci lub gabinetach możemy zawiesić materiał sięgający parapetu. To rozwiązanie wybierane zwłaszcza przez posiadaczy tradycyjnych grzejników, umieszczanych zazwyczaj pod oknami. Natomiast w salonie sprawdzą się długie firanki żakardowe. Warto pozostawić kilka centymetrów prześwitu ponad podłogą, aby dół firanki elegancko się prezentował i na dłużej pozostał w czystości.

Gładkie lub ze wzorem – na pewno będą pasować!
Firanki żakardowe są dostępne nie tylko w różnych wariantach długości, ale i o przeróżnych wzorach. Gładkie, z ciekawym splotem lub wzorem - wybór należy do Ciebie. Minimalistyczne ozdobniki, wzory w układzie pasowym, wyłącznie u dołu tkaniny lub bogate, florystyczne wzory na całej powierzchni, każdy typ ma swoich zwolenników. Uniwersalne motywy idealnie komponują się z dowolnym wystrojem wnętrza. Kwiaty czy figury geometryczne będą wyjątkową ozdobą każdego okna.