Maszysz o niezakłuconym śnie w całkowitych ciemnościach? Możesz odgrodzić się od światła ulicznego, odciąć się od blasku księżyca w pełni i zapewnić sobie 100% prywatność w sypialni.

Takie warunki uzyskasz, wybierając tkaniny dekoracyjne w pełni zaciemniające pomieszczenie. Są to właśnie tkaniny BLACKOUT. Ich cechą charakterystyczną jest zwarta struktura splotu materiału oraz jego warstwowość. Najgrubsze są tkaniny trójwarstwowe, które są dodatkowo podgumowane, dzięki czemu nie przebije sie przez nie żaden promień światła, nawet w słoneczne, sierpniowe południe.

Tkaniny te zapewniają warunki kinowe w domu i wprowadzają egipskie ciemności. Są bardzo chętnie wybierane do pokoi hotelowych i coraz częściej spotykane w domowym zaciszu.

Bardzo podobną funkcję spełniają tkaniny zaciemniające w mniejszym stopniu, czyli tkaniny DIMOUT. Rozpraszają one promienie słoneczne, ale ich nie blokują. Pomiędzy nićmi zawsze przeniknie jakaś część światła, mimo że uzyskamy we wnętrzu miły efekt półmroku, będziemy widzieli kontury mebli i nie bedzie całkowicie ciemno.

Warto pamiętać o tych różnicach i zwracać uwagę na podany w procentach stopień zaciemnienia pomieszczenia, jaki pozwoili nam uzystać konkretna tkanina. Umożliwi to wybór produktu dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb.

Zdjęcie do artykułu pobrano z darmowego źródła:
<a href="https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/drewniane-starozytne-okno-z-zaslonami-w-ciemnym-pokoju-ze-swiatlem-slonecznym_27118971.htm#fromView=search&page=1&position=15&uuid=ac5e0499-0add-4d49-a414-e363ac8e99d7">Obraz autorstwa ASphotofamily</a> na Freepik