Przygotowania

Początek grudnia to czas przedświątecznych przygotowań. Zapewne chcesz zdążyć przed świąteczną gorączką i z chłodną precyzją planujesz już kolejne do wykonania kroki. Jeżeli spędzasz ten czas w roli gościa, to pozostaje Ci tylko zweryfikowanie listy prezentów i zadbanie o bezpieczną podróż. Jeżeli jednak jesteś w tym roku gospodarzem rodzinnej kolacji czy świątecznego obiadu, to stoi przed Tobą nie lada wyzwanie, bo oprócz przygotowania upominków, musisz zadbać o odpowiednią oprawę rodzinnego spotkania.

Mieszkanie jest przygotowane do testu białej rękawiczki. Okna wypolerowane na błysk, meble wypastowane i lśniąco czyste podłogi. Kot oczekuje w pogotowiu, gdyby ktoś potrzebował kojącego mruczenia. A kątniki same wyprowadziły się do piwnicy, bo czuły się zupełnie nie na miejscu. Wszystko gotowe, ale wiesz, że Magia Świąt tkwi w szczegółach. Wyraźniej czujesz świąteczny nastrój, kiedy wyciągniesz z pudełka okazjonalne ozdoby od prababci i ręcznie robione dekoracje. Właśnie te symboliczne dodatki wprowadzają świąteczną atmosferę. 

Gdzie schowano obrus?

Już niebawem zasiądziesz z bliskimi do wspólnego posiłku. Mieszkanie wypełni zapach świątecznych potraw przygotowanych według przepisu od babci i świeżo obranych klementynek, ale w tym roku takich bez pestek. Odświętna zastawa tradycyjnie zostanie rozłożona na białym obrusie. Tylko czy sprały się plamy po winie, kiedy ostatnim razem kot chciał zająć miejsce stroika i trochę się rozlało w ogólnym zamieszaniu i czy nie ma śladów po wosku z dopalających się świec? Gdyby pies nadgryzł zeszłoroczny obrus, bo wyczuł na nim aromatyczny sos przychodzimy z pomocą.

Co wybrać?

Znajdziesz u nas to, czym chcesz osłonić swój stół podczas tegorocznych Świąt. Pierwszym wyborem jest obrus LARA - nieskazitelnie biały i czysty, bez śladu wzoru. Ale dlaczego nie zaszaleć i nie wybrać obrusu EMMA z lurexem, którego błyszczące nitki będą się pięknie mienić w świetle? I czy musi być biały? Lekki krem jest równie elegancki, z kolei odcienie szarości będą lepiej komponowały się z nowoczesnym wystrojem mieszkania. Czy obrus musi być gładki? Obrus ALAN zdobią florystyczne zawijasy, a FELEK po całości usiany jest drobnymi listkami. Fani abstrakcji zagustują w obrusie PELA, którego wzór przypomina metaliczne przetarcia lub wytarte lustro. Jest tyle możliwości, a pozostają jeszcze bardziej okolicznościowe wzory w śnieżki, z motywem gwiazdy betlejemskiej czy niezwykle popularnych gnomów. Dla wielbicieli stylu boho oferujemy obrusy gipiurowe, które nie wychodzą z mody.

Jeżeli obrus to jednak za dużo, polecamy bieżniki, które mogą zdobić środek stołu, chroniąc go przed śladami po żywicy ze świerkowych gałązek czy pełnych półmisków z tłustymi potrawami. Bieżnik może równie elegancko prezentować się na komodzie czy konsoli. 

Jeżeli zdecydujesz się jedynie na symboliczne zmiany idealnym rozwiązaniem będzie zakup kwadratowej serwety, która może zaskoczyć swoimi możliwościami w zastosowaniu. Niestety współczesne telewizory są zbyt płaskie, by właśnie tam znalazła się nasza serweta, ale centralna część stołu to miejsce wręcz idealne. Nieszablonowym pomysłem będzie rozłożenie wodoodpornej serwety pod żywą choinką, aby zabezpieczyć dywan czy panele przed wilgocią i jednocześnie przygotować podkład pod paczki z prezentami. 

Woda spływa jak po kaczce

Przy zakupie warto zwrócić uwagę, aby tkanina była wodoodporna, wtedy nie będzie wchłaniała wody, a gdy ta się przypadkiem rozleje, podzieli się na pojedyncze krople. Dzięki czemu łatwo można zebrać ciecz ręcznikiem, a obrus nie jest mokry. Do lamusa odchodzą sytuacje, aby podkładać ręcznik kuchenny pod mokrą plamę na obrusie, aby nie zniszczył się stół i materiał szybciej przesechł w trakcie spotkania. Oszczędźmy sobie kłopotu, a gościom zażenowania z niefortunnej sytuacji. Obrus jest przez to niezwykle praktyczny w użytkowaniu. Wodoodporność przyśpiesza również wysychanie materiału po praniu, co w okresie zimowym stanowi duży plus.

Indywidualista

Posiadamy w ofercie obrusy gotowe owalne i prostokątne o brzegach wytopionych ozdobną chmurką oraz tkaniny na metry do samodzielnego obszycia lub zlecenia usługi szycia naszym krawcowym, kiedy potrzebny jest nietypowy rozmiar obrusu. Obszyjemy dla Ciebie obrus ozdobną listwą i dostarczymy elegancko wykończony produkt pod wskazany adres.

Obsus Felek
Bieżnik Alan
Serweta Śnieżki