Tkaniny wykorzystywane na balkonie czy w ogrodzie muszą być atrakcyjne nie tylko pod względem estetycznym. Wybierając materiał, jaki będzie ozdabiał nasze domowe kąty wiosennego i letniego odpoczynku, warto też kierować się
właściwościami faktury ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne. Dziś proponujemy tkaniny, które z powodzeniem można wykorzystywać na zewnątrz. Zasłony i obrusy wodoodporne to obowiązkowe wyposażenie każdego tarasu!

Tkanina wodoodporna – czyli jaka?

Obrusy ogrodowe i zasłony, które będą wykorzystywane na zewnątrz, muszą być wodoodporne. Oznacza to, że tkanina nie powinna chłonąć wilgoci. Ciecz nie wnika w materiał, tylko zamienia się w kropelki, które łatwo można zetrzeć ściereczką czy ręcznikiem lub po prostu strząsnąć z powierzchni. W przypadku obrusów ogrodowych właściwości wodszczelne dotyczą nie tylko ewentualnych opadów deszczu. Materiał kładziony na stole musi bowiem przetrwać spotkanie z różnego typu napojami czy sosami, które będą nam towarzyszyć podczas letnich przyjęć plenerowych.

Osłoń się przed deszczem, osłoń przed sąsiadem

Wartym uwagi rozwiązaniem aranżacyjnym, zwłaszcza w przypadku mieszkania w bloku, jest zasłona wodoodporna. Coraz częściej można ją zauważyć na balkonach, gdzie oddziela prywatną przestrzeń od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Zasłona nie tylko ochroni przed opadami, ale w przypadku upalnego dnia, osłoni przed palącym słońcem i pozwoli na relaksujacy wypoczynek w jej cieniu.

Bądź gotowy na letnie przyjęcie

Gdy pogoda zachęca i ucztowanie przenosi się na zewnątrz. W naszym asortymencie można znaleźć gotowe obrusy ogrodowe o właściwościach wodoodpornych. Klasyczna krata w różnych kolorach do wyboru sprawdzi się zarówno podczas wakacyjnego grilla z przyjaciółmi czy rodzinnego, ogrodowego przyjęcia z okazji rocznicy ślubu.

Kup tyle tkaniny, ile potrzebujesz

Tkaniny dostępne w naszej ofercie są cięte na metry. To do ciebie należy decyzja, czy stworzysz z nich balkonową zasłonę czy kupisz wodoszczelny obrus ogrodowy. Niezależnie od przeznaczenia i wyboru koloru, gwarantujemy, że materiał nie wchłonie wilgoci przetrwa niejednego grilla z przyjaciółmi.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą! W przypadku pytań lub wątpliwości, służymy radą.