Kiedy myślimy o dekoracjach okiennych, jednymi z pierwszych produktów, które przychodzą nam do głowy są firany i zasłony. Jednak praktycznych i upiększających rozwiązań jest jeszcze więcej. Jak przy minimalnym nakładzie tkaniny atrakcyjnie wykończyć wnękę okienną i przesłonić widok z okna? Odpowiedzią na takie potrzeby architektów wnętrz są rolety rzymskie. To rozwiązanie często wybierane podczas urządzania nowoczesnego domu. W tym artykule dowiesz się dlaczego, czym charakteryzują się rolety oraz jakie są ich rodzaje.

Charakterystyka

Ten typ produktów w pierwszej kolejności kojarzy się z ochroną prywatności. Rolety rzymskie natomiast to coś więcej niż jedynie sposób na odcięcie się od świata zewnętrznego. Reprezentują minimalizm, prostotę, umożliwiają osłonę przed światłem i regulację samego oświetlenia pomieszczenia. To przede wszystkim dekoracja, która uzupełnia wystrój wnętrza. W zależności od rodzaju tkaniny, wzoru oraz koloru, mogą wyglądać bardzo nowocześnie lub dopasować się do klasycznego stylu. Co więcej, przy wyborze określonego typu, nawet po zwinięciu mogą tworzyć piękną falbanę, na przykład z efektem fali u dołu. 

Od tradycyjnych firanek i zasłon różnią sposobem montażu i obsługi. W naszej ofercie znajdziesz modele zawieszane bezpośrednio na karniszu rurowym. Takie rozwiązanie pozwala na ekspresowe zdjęcie i zawieszenie rolety w oknie. Większość rolet musi być przymocowana do ramy okna, do sufitu bądź do ściany odpowiednim systemem, który jest przewidziany w zestawie. Dodatkowo należy pamiętać, że między ramą okienną a miejscem, w którym ma zawisnąć produkt, musi znajdować się co najmniej 20-30 centymetrów wolnej przestrzeni, aby mieć pewność, że nadal mamy swobodę w otwieraniu okna.

Rolety rzymskie mogą mieć dwa mechanizmy: sznurkowy lub koralikowy. Ten pierwszy jest stosowany wyłącznie do modeli stworzonych z użyciem lekkich tkanin. Drugi natomiast sprosta wymaganiom jakie stawiają grubsze i cięższe materiały.

Jakie rodzaje rolet rzymskich są dostępne w naszym sklepie?

Obecnie oferujemy w sprzedaży dwa rodzaje produktów: transparentne (nazywane również woalowymi) oraz zacieniające.

Pierwszy rodzaj rolet rzymskich jest wykonany z gładkich, zazwyczaj lekko prześwitujących tkanin. Dzięki temu nawet po całkowitym zasłonięciu okna, do środka domu wciąż wpada światło słoneczne, a Ty możesz cieszyć się prywatnością i intymnością. Swoją funkcjonalnością przypominają firanki, drugie z kolei odpowiadają właściwościom zasłon.
Modele zacieniające nie przepuszczają promieni słonecznych. W lecie są w stanie ochronić wnętrze domu przed nadmiernym nagrzewaniem się. Sprawdzą się też u tych osób, które cenią sobie głęboką ciemność podczas snu. Z nimi nie będziesz musiał martwić się zbyt wczesną pobudką czy trudniejszym zasypianiem z powodu zbyt intensywnego światła w pokoju.

Nowoczesne rozwiązania w klasycznym tonie

Tradycyjny wzór w nowoczesnej odsłonie? Niezależnie od tego, w jakim stylu planujesz urządzić swój dom lub mieszkanie, rolety rzymskie z pewnością będą świetnie wyglądać. Dzięki ogromnemu wyborowi tkanin, kolorów i wzorów, możesz dopasować je do swojego projektu. Delikatne, stonowane barwy? A może kontrastowe, zwracające uwagę wzory? Wybór należy do Ciebie!

Konserwacja tkaniny jest równie prosta, jak innych tekstyliów domowego użytku. Czyszczenie rolet rzymskich jest szybkie i bezproblemowe. Wystarczy zdjąć tkaninę z karnisza lub odczepić ją od rzepu, na którym została przytwierdzona. Poprzeczne elementy usztywniające można swobodnie wyjąć z tuneli, a tkaninę uprać, jak każdy inny materiał w naszym domu, stosując się do właściwego przepisu prania. W wielu przypadkach nie wymagają nawet prasowania, gdyż trudno powstają na nich zagniecenia.

Oferujemy rolety w szerokim wachlarzu, najpopularniejszych rozmiarów. Są dostępne od ręki, dzięki czemu maksymalnie skracamy czas oczekiwania na przesyłkę. Nie zamykamy jednak drogi na nietypowe rozmiary i rozwiązania. Jesteśmy otwarci na pomysły klientów, chętnie omówimy i wdrożymy Twój projekt.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą
pod tym linkiem.

Wybierz dla siebie taki produkt, który odpowie na wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania!