Zwiewne, delikatnie, romantyczne, rozpraszające promienie słoneczne, zmiękczające ostre słońce lub grube, trójwarstwowe i podgumowane, w pełni zaciemniające pomieszczenie. Zasłony pełnią w naszych domach podwójną funkcję: dekoracyjną i izolującą. 

Mieszkańcy najniższych kondygnacji cenią je za możliwość stworzenia prywatności i odgrodzenia się od świata zewnętrznego. Zawieszone w oknach, zwłaszcza tych o południowej wystawie, mają izolują domowników od intensywnych promieni słonecznych. Zapewniają niezakłócony sen, hamując nocne światło uliczne, jak również umożliwiają wyspać się nawet w ciągu dnia. W każdym przypadku są uzupełnieniem wystroju wnętrza i powinny współgrać z jego charakterem.

Tradycyjny wariant osłony okiennej

Najbardziej popularne w naszych domach są zasłony na taśmie marszczącej. Są łatwe w montażu na tradycyjnym karniszu z żabkami lub agrafkami. Barwa biała, szara czy turkusowa będzie pasowała zarówno do wnętrz zaaranżowanych klasycznie, jak nowoczesnych pokoi. Zwiewne i lekkie, o półtransparentnej strukturze doskonale prezentują się w romantycznych sypialniach czy pokojach dziecięcych. 

Zasłony na metalowych przelotkach to kolejny z dostępnych w naszym sklepie modeli. Ten typ zawieszenia zasłon jest wyjątkowo wygodny w użytkowaniu i umożliwia szybkie zakładanie i ściąganie zasłon z drążka.Można zakupić u nas zasłony gotowe wykonane z tkanin w pastelowych lub ciemnych kolorach, a także w kwiatowych wzorach w stylu vintage. 

Rolety rzymskie, czyli nowoczesna wariacja starożytnego rozwiązania

Nowoczesną formą izolacji, jak i dekoracji są rolety rzymskie. Czym się różnią od tradycyjnych zasłon? Wyróżnia je inny układ, możliwość częściowego odsłonięcia okna w pionie, bogate czy ozdobne fałdy materiału, które powstają przy zwijaniu. Gotowe rolety mają dobrze widoczny wzór, gdyż materiał jest płasko rozłożony i usztywniony poziomymi patyczkami z syntetycznego materiału. Pół- lub w pełni przezroczyste, jednolite lub w kwiatowe wzory czekają na dopasowanie do konkretnego wnętrza. Rolety rzymskie można montować samodzielnie. Dostępne u nas modele posiadają niezbędne akcesoria. Tkanina nie jest bezpośrednio instalowana na ramie okiennej - może zostać zamontowana na ścianie lub przy suficie. 

Przegrody kurtynowe

Nietypowym zastosowaniem zasłon jest grodzenie większych pomieszczeń i dzielenie ich ze względu na ich funkcjonalność. Nie trzeba rezygnować z łóżka w salonie, kiedy można odgrodzić część sypialnianą od wypoczynkowej z zastosowaniem eleganckiej zasłony aż do podłogi, dzięki której dodatkowo uzyskamy komfortowe warunki do snu. Drzwi do garderoby można zastąpić kurtynową zasłoną. Można łamać schematy, więc zasłony nie muszą być montowane wyłącznie w oknach. Na pewno znajdziesz miejsce lub wnękę w domu, które łatwo ukryć za kotarą i uzyskać dzięki temu efekt tajemniczej subtelności.

Drobne przeróbki krawieckie? Poradzisz sobie sam!

Co ciekawe, materiał zakupiony w naszym sklepie można skrócić samodzielnie. Wystarczy mieć pod ręką żelazko i zaprasować dół z taśmą termiczną, co w efekcie stworzy sztywniejszą listwę. W tak łatwy i szybki sposób na własną rękę można dopasować długość każdej, nawet zbyt długiej tkaniny do własnego pokoju. 

Wyjątkowa ozdoba do Twojego domu

Gotowe, w najbardziej typowych wymiarach lub szyte pod indywidualne zamówienie – jakich zasłon potrzebujesz do swojego wnętrza? Każdą opcję znajdziesz w naszym sklepie online – zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą. Pamiętaj, że w naszej pracowni krawieckiej pracujemy z fantazją i urealniamy marzenia naszych klientów.